Zhodnocení farního společenského večera s tancem

Už poněkolikáté se ve farnosti uskutečnil společenský večer. Vybrali jsme termín 25. 1. 2020, kdy ještě nebyly pololetní prázdniny ani jarní prázdniny ani postní období a ve skautském klubu měli volno. Lístky se prodávaly velmi zvolna, trochu jsme se báli, že nás bude tak málo, že se v sále ztratíme. Ale jako každý rok se vše v dobré obrátilo a přišlo klasicky asi 41 lidí. Zastoupeny byly všechny generace, od dvaceti do sedmdesáti. Přišli také otcové Oldřich, Petr a Vojtěch.

Zpočátku se moc netančilo, spíše se povídalo. Až když přišly na řadu tance jako disco polka a bláznivej Olda, tak se parket zaplnil. Účastníci se osmělili a tančilo se i tango, foxtrot a waltz. Po desáté hodině přišel čas na dražbu donesených dobrot. V nabídce byly například vepřové řízečky, pečené koleno, slovenské halušky, dort s maxi pusinkou. Cílem dražby bylo nejen se pochutnat na donesených mňamkách, ale také přispět nějakou korunou do rozpočtu farnosti. Dražba měla úspěch na všech frontách. Okolo dvanácté hodiny se společenství začalo rozcházet. Děkujeme posledním účastníkům za pomoc při úklidu sálu a skvělému panu Janečkovi, dobré duši brodského skautingu, za pomoc při přípravě sálu a budeme se těšit na příští rok.

Dana a Honza Krýsovi