Diecézní setkání mládeže

diecézko_2016Tradiční oslava světového dne mládeže s biskupem Janem Vokálem, na kterou jsou zváni všichni mladí z královéhradecké diecéze, letos proběhne v sobotu 19. březnaHradci Králové. Hlavním mottem setkání, inspirované svatým rokem Milosrdenství, je jedno z blahoslavenství Matoušova evangelia – Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství.

Začátek je naplánovaný na sobotní devátou hodinu ve Filharmonii na Eliščině nábřeží. V nabitém dopoledním programu vystoupí s katechezí o Božím milosrdenství Mons. Josef Suchár, biskupský vikář pro diakonii, který působí na poutním místě Neratov. Dorazí také mladí ze Świdnické diecéze, která se stane naším domovem při Světových dnech mládeže. Na setkání povedou vstup na dopoledním programu a workshop o Světovém dni mládeže v Krakově. Dopoledne nebude chybět ani slovo na den, modlitba, svědectví a informace k plánovaným akcím.

V poledne je pro účastníky zajištěno občerstvení. Po programu ve Filharmonii budou následovat nejrůznější tematické přednášky nebo tvůrčí dílny, kde si každý bude moci vybrat, kterou navštíví. Plánovány jsou tyto skupiny:

 • Boží jméno je milosrdenství aneb:
  • Moje identita v díle milosrdenství (Mgr. Kateřina Litošová – sr. Dagmar)
  • Milosrdenství a eucharistie (P. Jan Šlégr)
  • Může být smrt vůbec dobrá? (Jana Sieberová)
  • Jak žít z Božího milosrdenství (Mons. Josef Suchár)
  • Lidé ulice (Miroslav Halman)
  • Mohu dál? (Bc. Vlaďka Dobešová + mladí ze Sýrie a Ukrajiny)
  • Interrupce (Mgr. et. Mgr. Vladislava Bartáková, Ph.D.)
  • Život ve tmě (Renata Moravcová)
  • Pokora dnes? (P. Karel Moravec)
  • Papežská misijní díla (Mgr. Bronislava Halbrštátová)
 • Řeholní cukrárna
 • O synodě s biskupem Janem (Mons. Jan Vokál)
 • Ježíš je váš nejlepší přítel (P. Miroslav Šimáček)
 • Jako muže a ženu je stvořil (Mgr. Jitka a Miroslav Novákovi)
 • Zákulisí radia Proglas (Ing. Martin Weisbauer a Luděk Strašák)
 • Sousedské „posezení“ (mladí ze świdnické diecéze – PL)
 • Etiopie – země, kde každý omládne (P. Jan Linhart)
 • Street jazz (Sára Pelikovská, DiS.)
 • Dreamgame (David Špelda)

Po workshopech pak účastníci půjdou křížovou cestou od Biskupského gymnázia ke katedrále svatého Ducha. Zde program vyvrcholí mší svatou a projitím Svatou bránou Božího milosrdenství.

Informace k cestě

Pojedeme stejně jako v loňském roce autobusem spolu s mládeží z Humpolce a Chotěboře. Odjezd bude v sobotu 19. března v 6.20 od brodského hotelu Slunce a v 6:45 z náměstí v Chotěboři. Kdo byste chtěli jet s námi z Brodu a nechodíte na spolčo, prosím ozvěte se Jirkovi Kletečkovi (jiri.kletecka@gmail.com, 737981068), abychom s Vámi počítali. Vezměte s sebou příspěvek padesát korun na autobus.

Duchovní příprava

V týdnu před Květnou nedělí (od 13. do 20. března) je vyhlášen Týden modliteb za mládež. K této příležitosti připravila Česká biskupská konference sbírku modliteb, kterou si můžete stáhnout jako mobilní aplikaci i pdf na adrese tmm.signaly.cz a modlit se společně s mladými z celé republiky.