Galerie: Diecézní setkání mládeže

Světový den mládeže v sobotu 19. března oslavili v Hradci Králové s biskupem Janem Vokálem všichni mladí z diecéze. Hlavním mottem setkání bylo jedno z blahoslavenství Matoušova evangelia – Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství.

Program začal úderem deváté hodiny ve Filharmonii na Eliščině nábřeží. V nabitém dopoledním programu vystoupil s katechezí o Božím milosrdenství Mons. Josef Suchár, biskupský vikář pro diakonii, který působí na poutním místě Neratov. Dorazili také mladí ze Świdnice s pozváním do jejich diecéze, která se stane naším domovem při Světových dnech mládeže. A dopoledne nechyběli ani slovo na den, modlitba, svědectví a informace k plánovaným akcím.

Po programu ve Filharmonii následovaly nejrůznější tematické přednášky nebo tvůrčí dílny. Každý si mohl vybrat, kterou navštíví. Po workshopech pak účastníci společně prošli křížovou cestou od Biskupského gymnázia ke katedrále svatého Ducha. Zde program vyvrcholil projitím Svatou bránou Božího milosrdenství a následným slavením mše svaté.

Kompletní galerii naleznete na této stránce.