Galerie: Kurz výroby biblických postaviček

Co jsou to biblické postavičky? Co všechno je k jejich výrobě potřeba? – to všechno se naučili účastníci kurzu, který proběhl předposlední dubnový víkend. Každý si také vyrobil jednu postavičku, kterou si mohl ponechat, nebo která bude využívána při liturgii.

Biblické postavičky poprvé vyrobila sestra Anita Derungs v roce 1964 ve Švýcarsku. V dalších letech se dále vyvíjely a zlepšovaly, nohy ze dřeva byly nahrazeny olovem kvůli stabilitě, začaly se používat kvalitnější materiály. V roce 1975 se pak postup výroby ustálil a od té doby se už nemění. Do České republiky se rozšířila jejich výroba až v roce 2001, kdy se sešli zástupci z Polska, Maďarska a České republiky a proběhl první kurz v Domě ticha v Heiligenkreuz u Štýrského Hradce.

Foto: Jana Panská