Koncert Martina Hrocha

koncert-martin-hrochV neděli 20. listopadu vystoupí v kostele Nanebevzetí Panny Marie cembalista Martin Hroch. Koncert začne v 16.00.

Martin Hroch je absolventem Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde studoval klavír a cembalo. Zabývá se dobovou a tzv. „poučenou“ interpretací barokní hudby na oba nástroje. Získal stipendium Společnosti J. Brahmse v Baden-Badenu a byl tak pozván ke studiu hudby v Brahmshausu. V roce 2008 se stal laureátem mezinárodní soutěže „International Forum- Musical Performance and Pedagogics“. Je posluchačem Hudební fakulty JAMU v Brně v oborech klavír a cembalo. Jako sólista i jako komorní hráč vystupuje s řadou orchestrů a komorních ansámblů. Nahrává pro rozhlas i televizi. Je členem londýnské The British Hapsichord Society (Britská cembalová společnost). Mimo četné umělecké aktivity působí i jako pedagog a je korepetitorem řady umělců. V roce 2010 založil Mezinárodní interpretační kurzy Zábřeh, „Hudba ve městě J. E. Welzla“, kde mj. vede cembalovou třídu.