Farní pouť do Turína

středa 5. 6. – neděle 9. 6. 2019

Chci se přihlásit! 

Farní pouť do Turína

cena: 4500,- (pro pravidelné kluky ministranty z Havlíčkova Brodu máme VĚRNOSTNÍ SLEVU 500,-!)

záloha: 2000,- prosíme uhradit do 24. 2. 2019 (osobně nebo na účet: 1120049399/0800 a do poznámky uveďte své jméno)

přihlášení:   do 10. 2. 2019 zde přes Google formulář, celkem je k dispozici 49 míst

Cesta

Do Turína pojedeme přes noc ze středy na čtvrtek pohodlným autobusem Mercedes-Travego. Čas odjezdu bude ještě upřesněn. Zpět vyrazíme v neděli ráno tak, abychom byli 9. 6. v Havlíčkově Brodě do 21:30. Cestovní pojištění je v ceně a zařídíme ho všem účastníkům dohromady.

Ubytování

Bydlet budeme u salesiánů ve Valdocco, tedy přímo u hrobu dona Boska. Každý bude potřebovat vlastní spací pytel (případně také prostěradlo). Počítejte, prosím, že budeme spát na dvoupatrových postelích na pokojích pro 4/6/8 a 10 lidí. Je to malá daň za velmi příznivou cenu a exkluzivní místo našeho ubytování. Každý pokoj by ale měl mít vlastní sociální zařízení. A protože se po pokojích rozdělíme dopředu, tak věříme, že to nebude problém…

Zde také budeme mít každé ráno (pa, so, ne) snídani formou švédských stolů.

Stravování

Kromě snídaně nemáme zatím objednané jiné jídlo. Na první den je možné si udělat svačinu (řízky, tousty…), potom budeme mít rozchody na oběd (v Itálii se člověk může najíst do 10 Euro).

Program

Každý den naší pouti se bude vztahovat k jednomu z následujících témat:

středa:           Pouť

čtvrtek:         Turín

pátek:            Don Bosko

sobota:          Turínské plátno (originál aktuálně není přístupný, navštívíme přesnou kopii)

neděle:         Vděčnost

 

dopoledne odpoledne večer
čtvrtek příjezd, ubytování, mše svatá prohlídka Turína (pěšky) nabídka společného večera
pátek

cesta autobusem

rodný dům Dona Boska

seminář v Chieri

mše svatá

cesta autobusem

Bazilika Superga s výhledem na Turín

návrat do Turína

volný večer
sobota Muzeum turínského plátna moderní kostel (Santo volto di Gesù) společný večer s hostem
neděle mše svatá a odjezd domů zpáteční cesta příjezd do 21:30

Co můžete očekávat?

Neumíme zařídit pěkné počasí, ale můžeme udělat vše pro to, abychom prožili požehnané dny na pouti po stopách Dona Boska. Rádi bychom Vám nabídli pár dní, které prožijeme ve společenství naší farnosti. Bude příležitost ke svátosti smíření, duchovnímu rozhovoru, slavení mše svaté na místech spojených se životem Dona Boska i k tomu, abychom se trochu více poznali…

Abychom se mohli na pouť připravit i těšit, tak plánujeme nabídnout během následujícího půlroku povídání o Itálii, o Donu Boskovi i Turínském plátně.

Naším cílem nebude navštívit všechna místa v Turíně stylem udělat si fotku a utíkat dále, ale spíše chceme nabídnout prostor pro zamyšlení, ztišení a setkání s Bohem. Kam se nedostaneme společně, tam se budete moci podívat při pátečním volném večeru.

Těšíme se na společné putování!

P. Oldřich & P. Petr