Intenzivní pouť do ŘÍMA

Kdy?                            15. – 21. června 2020

Za kolik?                     8 500,- (záloha předem 3 000,-)

Ubytování?               Zapomeňte na spacák a těšte se na luxusní pokoje centra Velehrad

Přihlašování?           Přes webový formulář zde do neděle 29. září 2019

 

  Témata: Podrobnosti:
15. 6. po Pouť odjezd na noc (pohodlným autobusem s firmou Šejnost)
16. 6. út sv. František

v Assisi navštívíme místa spojená se životem svatého Františka i svaté Kláry a pomodlíme se nad hroby těchto světců

17. 6. st Generální audience a pohanský Řím

setkáme se s papežem Františkem při generální audienci (bude tlumočena) a potom se pustíme do objevování pohanského Říma: tajemné mysteriózní kulty, mauzolea dávných císařů, pohanskými nápadníky umučené panny, které se odevzdaly Kristu, dostaveníčko s pohanskými bohy v Pantheonu, dobové ubikace starých Římanů, úchvatný pohled z kapitolského pahorku, starověký pupek světa umbilicus mundi, monstrózní koloseum, volání chléb a hry, vítězné oblouky úspěšných císařů, Cirkus Maximus a nakonec luxusní sídlo císařů na Palatinu

18. 6. čt První křesťané v Římě

bohoslužba přímo v Kalixtových katakombách nad hroby mučedníků, otisk nohou apoštola Petra na místě kde potkal Krista, který mu položil otázku: „Quo vadis? – Kam kráčíš?“, návštěva České papežské koleje Nepomucena, modlitba v prvním křesťanském kostele – v Lateránské bazilice, návštěva baptisteria s obnovou křestních slibů; odpoledne potom volno s možnou návštěvou dalších skvostů nebo italského moře

19. 6. Svatí v Římě

brzy ráno budeme u oltáře svatého Václava přímo v bazilice sv. Petra slavit mši svatou, vypravíme se za svatou Monikou, matkou svatého Augustina, pohlédneme do tváře sv. Matouše – tak jak ji zachytil světoznámý malíř Caravaggio, ztišíme se u svatého Ignáce, Františka Xaverského či apoštolů Jakuba a Filipa, uchvátí nás nádherná mozaika v kostele svatých lékařů Kosmy a Damiána, spatříme ostatky svaté Františky Římské, poděkujeme za dar víry nad hrobem svatého Cyrila v bazilice svatého Klementa (hlavního patrona naší diecéze), přijme nás svatá Praxeda a nakonec také Matka Boží v bazilice Santa Maria Maggiore

20. 6. so Nejkrásnější pohledy na Řím

malebnými uličkami čtvrti Trastevere se dostaneme až k Tibeře, přejdeme most a vystoupáme na další z římských pahorků: Aventin, odkud se budeme kochat pohledem na Věčné město, kdo si vystojí frontu, ten se do Vatikánu podívá slavnou klíčovou dírkou a poté se přesuneme metrem na druhý konec Říma ke Španělským schodům a dalším dech beroucím pohledům na Řím; na noc budeme odjíždět domů

21. 6. ne Vděčnost na cestě zpět bychom se ještě mohli zastavit na nějakém zajímavém místě, každopádně bychom domů dorazili kolem odpoledne

  • Cena zahrnuje dopravu do Říma, ubytování (v nově zařízených dvou až tří lůžkových pokojích) a polopenzi (snídaně a večeře) na poutním centru Velehrad.
  • Ubytování se nachází přímo v centru Říma – 15 min od Svatopetrského náměstí.
  • V ceně není vstup do katakomb (8E) a doprava po Římě (cca 9E).
  • Navržený program se může změnit či dokonce ještě vylepšit.
  • Cestovní pojištění si zřizuje každý sám.
  • Denně nachodíme průměrně ne více než 8 km.
  • Podrobnosti budou zájemcům postupně doplňovány, zatím je třeba především zjistit zájem a potvrdit předjednané rezervace.
  • Bližší info u P. Petra Soukala (736 704 332).
  • Budeme rádi, když s námi pojedete…