Sváteční vyjížďka do Stříbrných Hor

V neděli 11. srpna 2019 jsme ve farní kavárně s manželem Markem zaslechli první informace o chystané cyklo vyjížďce na mši svatou do Stříbrných Hor. Protože oba moc rádi jezdíme na kole a navíc takový lákavý cíl – mše svatá sloužená P. Oldřichem – hned jsme se začali zajímat, kdy a odkud se vyjíždí. V průběhu týdne se na webových stránkách farnosti objevil plakátek s podrobnými informacemi hlavních organizátorek Katky a Lucky. Ani chvíli jsme neváhali a těšili se na pátek 16. 8. 2019. Předpověď počasí začátkem týdne nebyla úplně příznivá, ale nakonec ani během dne moc nepršelo a v hodinu odjezdu už svítilo slunce. Byl to opravdu velmi podařený, požehnaný výlet. Nepokazila ho ani skutečnost, že jsme při cestě tam dojeli do obce Simtany, kde se právě opravovala silnice a zrovna v den našeho výletu byl položen nový povrch, takže se krátký úsek do Stříbrných Hor nedal projet ani na kole. Zvolili jsme červenou turistickou trasu, která se nakonec ukázala jako opravdu turistická – prudký výstup do kopce lesem s koly nebyl snadný, ale díky vzájemné pomoci jsme to všichni zvládli.  Z Havlíčkova Brodu nás vyjelo asi patnáct, na mši svatou za námi přijeli další farníci. Hezký kostel svaté Kateřiny na kopci, na okraji obce Stříbrné Hory se téměř naplnil. Cesta zpět byla trochu náročnější z hlediska vzdálenosti a postupující tmy, ale z hlediska terénu úžasná – po většinu cesty jsme jeli z kopce.

Do Havlíčkova Brodu jsme dorazili už potmě v 21.30, všichni v pořádku a hlavně plní radosti z krásně stráveného večera ve farním společenství. Závěrem dva hlavní poznatky – farní kavárna je opravdu místem, kde se můžeme my farníci sejít a popovídat a dozvědět se, co se v naší farnosti chystá a organizuje a za druhé – není nutné něco dlouho plánovat a složitě organizovat, abychom mohli zažít radost z farního společenství. S díky za všechny dary, které od Pána Boha denně přijímáme Petra Avuková.