Ohlédnutí za postní duchovní obnovou 18. března 2023

Na duchovní obnovu s naším bývalým kaplanem Jakubem Brabencem dorazilo velké množství lidí ze všech věkových skupin. Jakub měl dvě přednášky na téma Modlitba sv. Františka. Zaujala mě např. myšlenka, abychom si dávali pozor na zákeřnou sebelítost, abychom se nemotali kolem svého já, ale dívali se na druhé a na Boha, abychom nevláčeli Ježíše za sebou, ale naopak ho nechali jít před námi a následovali ho. V přestávkách mezi přednáškami byla možnost jít ke svátosti smíření nebo k duchovnímu rozhovoru a zájemců bylo tolik, že Jakub pokračoval i po ukončení programu. Obnova vyvrcholila mší sv., kterou s Jakubem celebrovali i o. Oldřich a o. Votěch. Myslím, že jsme všichni Jakuba rádi viděli (a slyšeli), což krásně vyjádřili v poděkování manželé Blažkovi, a i Jakub se s námi rád sešel. Můžeme se těšit, že se s ním opět uvidíme na pouti do Neratova v sobotu 29.4.2023. Díky Bohu, díky Jakubovi a díky vám všem, kteří jste se jakkoliv zapojili do přípravy a průběhu obnovy a přispěli tak k jejímu pěknému průběhu!

Jana Stará