Varhanní koncert Martina Kubáta

koncert-martin-kubatV kostele Nanebevzetí Panny Marie proběhne další ze série podzimních varhanních koncertů. Tentokrát do Havlíčkova Brodu zavítá varhaník Martin Kubát, který si pro příznivce vážné hudby připravil skladby Maxe Regera a Petra Ebena. Koncert začne v neděli 6. listopadu v 16.00.

Martin Kubát započal profesionální dráhu na českobudějovické Konzervatoři, kde absolvoval obory hra na varhany a dirigování. V letech 1994 – 2000 působil jako katedrální varhaník v Českých Budějovicích, od roku 2000 vyučuje varhanní improvizaci, liturgickou hru a praktikum liturgické hudby na Konzervatoři v Opavě. K jeho největším úspěchům patří 2. cena na Mezinárodní varhanní soutěži v Mülheimu an der Ruhr a 1. cena na Mezinárodní soutěži mladých varhaníků v Opavě – varhanní improvizace. Jako člen redakční rady časopisu Varhaník působí od května 2008.