Music festival Hudba tisíců – Jan Václav Stamic

Tři sta let, právě tolik uplyne letos v červnu od narození jednoho z nejvýznamnějších brodských rodáků. Jan Václav Stamic se narodil do rodiny Antonína Ignáce Stamice varhaníka, regenschori a učitele německobrodského. Stal se zakladatelem proslulé Mannheimské školy a průkopníkem stylových inovací klasického slohu osmnáctého století. Orchestr, který založil v Mannheimu, patřil ve své době k nejlepším hudebním tělesům v Evropě.

K tomuto výročí je od 20. do 28. dubna připravena série koncertů v Německu, České republice a Rakousku. V rodném městě zazní Stamicova díla ve čtvrtek 27. dubna v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Koncert začne v 18.00 a vstupenky jsou v prodeji na www.ticketon.cz, nebo budou k zakoupení od 17.15 před začátkem koncertu.